faraj.Www.Shabhayetanhayi.ir

doa-baraye-emam-zaman-www.shabhayetanhayi.ir

 

«اللهم عجل لولیک الفرج» یعنی گناه نکنیم ...!

 

دلم به ” مستحبی ” خوش است که جوابش ” واجب ” است

 السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه...

ما غایبیم، او منتظر آمدن ماست . . .

 

هر روز

 


 

  برای آمــدنــت

 


 

  دعـــا مــی ‌کــنــیــم

 


 

  و بـرای نـیـامـدنـت

 


 

  کــارهــای زیــادی..

 

دل مرده ام، قبول ... ای مسیح من!

 

یک جمعه هم زیارت اهل قبور کن...

 

بــر چــهـره دلــربــای مهدی صلوات

بـــر جـذبه هــر نـــگاه مهدی صلوات

ما را نبود چو هدیه ای لایـق دوست

بــر ســجده هــر نـماز مهدی صلوات

*اَللّهمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ محمد و عجّل فرجهم والعن اعدائهم*

 

 


 

 


 

 

 

امام زمان (عج) فرمود:

اگر شیعیان ما (که خداوند آنها را به طاعت و بندگی خویش موفق بدارد) در وفای به عهد و پیمان الهی اتحاد و اتفاق می داشتند و عهد و پیمان را محترم می شمردند سعادت دیدار ما به تأخیر نمی افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل می شدند. 

مام کاظم (ع) :

 به درستی که برای حضرت مهدی (عج) غیبتی باشد و کسی که در آن دوران غیبت ، دینداری کند چون کسی باشد که شاخه درخت خار را به دست بکشد تا برگ و خار آنرا بگیرد ( کنایه از نهایت سختی و آزردگی است ) ، سپس فرمود : برای حضرت مهدی (عج) غیبتی باشد که هر بنده باید از گناه کردن بپرهیزد.     

حضرت محمد (ص) :

خوشا به حال کسانی که در غیبت حضرت مهدی (عج) صبور باشند و خوشا به حال کسانی که در محبت ورزیدن در راه اهل بیت (ع) استوار ماندند ، خداوند آنها را در کتابش این طور توصیف نموده است :

سوره مجادله آیه 22 (( آنها که به جهان غیب ایمان آوردند )) آنها حزب الله هستند ، آگاه باشید به درستی که حزب الله رستگار است. 

((وظایف منتظران (خاص) در عصر غیبت))

از زبان ائمه اطهار علیهم السلام

۱- اهمیت پایداری در دین :امام موسی کاظم (ع) : هنگامی که پنجمین امام از فرزندان امام هفتم(ع) غایب شد، از خدا بتر سید، ، از خدا بتر سید در مورد دین هایتان! مبادا کسی شمارا از آن خارج کند. (بحار الانوار)

۲-تهذیب نفس :امام صادق (ع) : هر کس دوست دارد از یاران حضرت مهدی (عج) باشدباید منتظر او باشد ودر همان حال انتظار  عمل خود را با پرهیز کاری و نیکوئیهای اخلاقی همراه سازد. پس اگر از دنیا رفت و حضرت مهدی (عج) پس از مرگ او ظهور کرد، به او همانند کسی که در رکاب حضرت است ، پاداش می دهند. پس تلاش کنید و منتظر باشید. گوارا باد برشما ! ای گروهی که در سایه رحمت الهی قرار گرفته اید. (بحار الانوار)

۳-اجتناب از حرام : امام صادق (ع)  : زاهد ترین مردم کسی است که حرام را ترک کند. نخوردن یک لقمه حرام نزد خداوند محبوب تر است از دو هزار رکعت نماز مستحبی .(خصال ـ بحار الانوار)

۴-اجتناب از شنیدن موسیقی : هما نا گوش و چشم و دل همگی مورد سوال واقع می شوند( اسراء ۳۶)امام صادق (ع) در تفسیر این آیه فرمودند : از گوش از آنچه شنیده می پرسند از قلب از آنچه باور داشته می پرسند و از چشم از آنچه دیده است می پرسند. (اصول کافی)

۵- اهمیت برخورد با نا محرم : از پیامبر گرامی اسلام نقل شده است که فرمود: هرکس بازن نامحرمی شوخی کند (همان طور که با همسر خود شوخی میکند) ، خداوند در مقابل هر کلمه که در دنیا گفته است ، (در آخرت ) او را هزار سال زندانی می کند. (وسائل الشیعه)

۶- طلب روزی حلال : رسول خدا (ص) : کمترین چیزی رکه در آخر الزمان پیدا میشود، برادری مورد اطمینان و یک درهم مال حلال است. (بحار الانوار)

۷- شناخت امام زمان(عج) : امام صادق (ع) : همانا برتری  و ضروری ترین واجبات برای انسان ، شناخت پروردگار است.... وپس از آن شناخت فرستاده او (ص) .... وسپس شناخت امام و راهنمایی است که باید در سختی ها و راحتی ها از او پیروی نمایدو او را به وصف و نام و ویژگی هایش بشناسد ...  (بحار الانوار)

۸- مراقبه با امام زمان (عج) : در تمام افعال و اعمال و اقوال خود، امام خود را ناظر و مراقب خود بداند.   امام زمان (عج) : ما به آنچه بر شما میگذرد، کاملا آگاهیم و چیزی مربوط به خبر های شما از ما دور نمی ماند. (احتجاج طبرسی)

۹- حضور در مجالس حدیث و ذکر فضائل اهل بیت ( علیهم السلام ) : هیچ چیز برای شیطان و لشکریان او درد آور تر و سرکوب کننده تر از دیدار برادران دینی به خاطر خدا نیست. همانا چون دو مومن یکدیگر را می بینند و ابتدا خدا را یاد می کنند و سپس فضائل ما اهل بیت(ع) را برای هم یاد آوری می نمایند، هیچ پاره گوشتی بر صورت شیطان باقی نمی ماند مگر آنکه فرو می ریزد تا اینکه روح او از شدت ناراحتی و رنج به ناله و فریاد می افتد ......   (اصول کافی)

۱۰- منتظر فرج : حضرت علی (ع) : در انتظار فرج باشید و از رحمت خدا نا امید نشوید . به راستی که محبوب ترین کار ها در نزد خدای متعال انتظار فرج است .  (بحار الانوار)

امام صادق (ع) : هر شب و روز منتظر امام خود باش.   (بحار الانوار)

 

/ 3 نظر / 135 بازدید
نارگیله

خیــــــــــــــــــــــلی قشنگ بود.

سپیده

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم خدایا کمکمان کن که در این ماه رمضان تمرین کنیم ترک هرآنچه که درک دوران ظهور را به تأخیر می اندازد.[گل]

مهدی صادقی.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.